Laminaty
Laminat typu mikarta formie płytek o wymiarach 80×150 mm i grubości 7-8 mm. Większe formatki dostępne w zakładce Na zamówienie
Jak obrabiać nasze laminaty?
Ecarta – Dragon
Ecarta – Tactic camo
Ecarta – Aquarius
Ecarta – Lava II
Ecarta – Zombie
Ecarta – Alien
Jak obrabiać laminaty?
Obróbka oferowanych przez nas laminatów, może sprawić początkującym nieco trudności. Postanowiliśmy w kilku punktach spisać porady, jak ułatwić sobie pracę z oferowanymi przez nas materiałami.
Do cięcia naszych laminatów najlepiej spisują się piły taśmowe z drobnym zębem lub wyrzynarki do drewna wyposażone w brzeszczoty HSS (do metalu). Można użyć również ręcznych narzędzi, w tym wypadku najbardziej odpowiednia wydaje się piła z brzeszczotem do metalu.
Polecamy korzystać ze szlifierek taśmowych, lub szlifować ręcznie przy użyciu papierów ściernych. Do zgrubnego szlifowania wystarczą gradacje od p60 do p240. Należy zwracać uwagę na to by papier ścierny lub pasy do szlifierki były ostre i nie zapchane, znacznie poprawia to efektywność i komfort pracy. Należy mieć na uwadze, że po szlifowaniu niskimi gradacjami (p40-p80) dobrze jest zdjąć trochę materiału pasem p120 lub wyżej, Niskie gradacje potrafią wyrywać żywicę spomiędzy włókien, powodując powstawanie porów na szlifowanej powierzchni. Unikać należy przegrzewania materiału wskutek tarcia.
W zależności od oczekiwanego efektu nasze laminaty można wykańczać na kilka sposobów. By wygładzić powierzchnię, pozbyć się rys oraz mechatej faktury, należy szlifować laminat przynajmniej do gradacji p400. Od gradacji p240 wzwyż, można spróbować szlifowania na mokro dedykowanymi papierami. Jeśli chcemy uzyskać jeszcze gładszą powierzchnię, dobrze jest przeszlifować wykańczany detal do gradacji p1000 lub p2000. Jeżeli efekt wciąż nie jest zadowalający, można skorzystać z pasty polerskiej. Zachęcamy również do eksperymentowania z piaskowaniem lub szkiełkowaniem naszych materiałów, może to znacząco poprawić chwyt rękojeści noża.
Po skończeniu szlifowania detalu i ewentualnej polerce, powierzchnię należy umyć gąbką z płynem do naczyń. Pozwoli to usunąć resztki pyłu i pasty polerskiej. Na wysuszoną powierzchnię można nałożyć cienką warstwę oleju do drewna bądź pokostu lnianego. Po kilkunastu minutach od nałożenia, kiedy olej zacznie polimeryzować, powierzchnię należy wypolerować czystą szmatką bawełnianą. Dzięki temu krokowi, powierzchnia laminatu nabierze głębokiego wyraźnego koloru.